Облаштування басейну важливе не тільки через бажання власника, але й через вимоги, яким повинна відповідати водойма, тобто вона повинна бути гігієнічною. Тому конструкція водойми завжди буде передбачати мінімум обладнання, але додатково можуть бути передбачені аксесуари для підвищення комфорту басейну.

Устаткування, необхідне для басейнів

Для основного функціонування гідротехнічної споруди використовується базовий набір обладнання. Він складається з однакової для стаціонарних і каркасних резервуарів для води техніки, яка збирає, фільтрує і циркулює воду в резервуарі, видаляє воду з конструкції і додатково дезінфікує її.

Фільтрація води

Система фільтрації очищає воду. Система фільтрації гарантує, що вода завжди залишається чистою, навіть коли басейн інтенсивно використовується. Без системи фільтрації вода починає неконтрольовано розмножуватися мікроскопічними організмами, стає каламутною і цвіте, як болото.

Фільтри видаляють сміття, пил, бактерії і навіть листя. Кислотність, лужність і вміст заліза у воді регулюються на спеціальних станціях. Якщо ці показники опускаються нижче стандартних значень, компоненти в басейні можуть погіршитися і викликати роздратування у тих, хто в ньому займається.

Для видалення забруднень використовуються:

  • Картриджі, що складаються переважно з поліпропіленових волокон, цегли або гранульованого вугілля. Власники спа-центрів також можуть використовувати картриджі з індивідуально підібраними наповнювачами.
  • Багатошарові фільтри на основі піску та антрациту освітлюють воду, усувають неприємні запахи та видаляють частинки і сторонні запахи.
  • Одношарові фільтри очищають воду, коли вона проходить через поліестер, армований скляними волокнами. Камера фільтрації також містить пісок, який видаляє з води дрібні частинки.

Системи очищення зазвичай складаються з фільтраційного бака та циркуляційного насосного агрегату.

Підігрів води

Температура води комфортна – 25-26°C для дорослих і 30°C для дітей. Вода в басейні підігрівається, в першу чергу, за допомогою теплообмінника, підключеного до внутрішньої системи опалення:

  • Нагріває воду в басейні теплообмінник, з’єднаний трубами з внутрішньою системою опалення, з виливом, всередині якого циркулює змійовик.
  • Корпус з нержавіючої сталі, титанового сплаву або пластику з електричними первинними нагрівачами Нагрівачі теплового насоса, запобіжні вимикачі, термостати, а також датчики потоку і тиску входять в комплект поставки.

Сонячні колектори також стають все більш популярними. Ці модульні опалювальні прилади можуть нагрівати до 30 м3 води на один елемент.

Циркуляція води

Насоси забезпечують рух води через фільтраційну установку. Басейни оснащуються самовсмоктувальними установками, які встановлюються над поверхнею води. Також встановлюють звичайні всмоктувальні насоси, але вони працюють тільки в тому випадку, якщо труби правильно прокладені і немає перешкод для всмоктування води.

Замість фільтрувальних установок використовуються насоси з попередньою фільтрацією. При відсутності попереднього фільтра цей пристрій використовується, якщо басейн обладнаний джакузі, водоспадом або атракціоном.

Блоки управління

Цей тип обладнання використовується для координації та контролю роботи системи басейну. Вони використовуються для:

  • Захистити електронагрівачі в разі різких перепадів напруги або перевантаження фаз.
  • Зупинити насос від холостого ходу або перевантаження, якщо вода втрачається через засмічення фільтрів.
  • Підтримувати стандартні значення хімічних параметрів води.

Блок управління є програмованим пристроєм. Він вручну налаштовується на певний режим роботи.

Знезараження та стерилізація води

Хлорування – основний метод знезараження води. Для великих чаш використовується спеціальний дозатор. Якщо басейн невеликий, хлор додається вручну. Розчинність зменшується з підвищенням температури. Кількість хлору в 1 л води при різних температурах наведено в таблиці нижче:

Температура води, °C0202540
Кількість хлору, г14,89,66,54,6

Для дезінфекції також використовують генератори іонів. Для очищення використовуються іони срібла та міді. За допомогою цього методу концентрація хлору у воді утримується на мінімально можливому рівні.

Нові методи дезінфекції та очищення включають озонатори та ультрафіолетові установки. Ці пристрої забезпечують чисту воду, вільну від водоростей, одноклітинних організмів і вірусних мікроорганізмів.

З’єднання, злив та інші елементи

Системи басейнів складаються з трубопроводів, що з’єднують різні елементи обладнання, такі як дренажні елементи і форсунки для подачі води. Вони можуть бути виготовлені з нержавіючої сталі або пластику. Пластикові конструкції дешевші, ніж довговічніші металеві.

До цієї групи обладнання також належать скімери. Для забору та очищення поверхневих вод використовуються скімери, що встановлюються на борту, та поверхневі скімери, що встановлюються на поверхні. Донні скімери також використовуються на глибинах від 2 м і вище. Вони використовуються для видалення листя, бруду, пилу і комах.

Опції та аксесуари для басейнів

Для підвищення комфорту і максимальної зручності використання басейну встановлюється цілий ряд аксесуарів.

Сходи та перила.

Ці конструкції виготовляються з нержавіючої сталі з полірованою поверхнею. Сходи використовуються для полегшення доступу до води і з води. Вони також встановлюються з боків.

Підводне освітлення

Підводні освітлювальні прилади прикрашають підводні споруди і дозволяють безпечно користуватися ними після заходу сонця. Ліхтарі та прожектори зазвичай встановлюють на стінах басейну.

Захисні накриття та павільйони

Спеціальні накриття для басейну використовуються, коли басейн не використовується. Це буває вночі, взимку або коли приватна територія пустує протягом тривалого періоду часу.

Накриття запобігають потраплянню у воду листя, бруду, гілок та іншого сміття. Найчастіше вони мають форму спеціальної ковдри. Накриття зменшують випаровування і тепловтрати. Надійним накриттям для басейна є павільйон.

Атракціони для басейну

До цього типу відносяться водоспади, фонтани, гейзери, батути і гірки. Басейни обладнані атракціонами для дітей і дорослих.

Є басейни із зворотною течією. У них можна займатися спортом або отримувати масаж. Водоспади і підводні гейзери також створюють рух води. Схили передбачені, якщо вони досить глибокі, а фонтани та гірки дозволяють плескатися досхочу.

Осушувачі повітря та генератори іонів

Іонізуйте та осушуйте повітря, щоб підвищити зручність користування критим басейном. За допомогою пристрою можна змінювати і контролювати вологість у закритих приміщеннях.

Пилосос

Навіть при наявності обладнання для фільтрації та знезараження дно і стінки басейнів все одно забруднюються. Вони видаляються спеціальними ручними або автоматичними пилососами.

Ручний тип підключається до очисного пристрою перед початком роботи. Автоматичний пристрій є програмованим пристроєм. Після вибору режиму і опускання на дно він працює автономно в наповненому водою резервуарі.

Матеріали для басейну

При будівництві басейну з великою увагою ставляться до всіх використовуваних матеріалів. Під час будівництва важливо забезпечити якісну гідроізоляцію і обробку рівня води. Від цього залежить термін служби всієї конструкції.

Плівка ПВХ

Одним з гідроізоляційних та оздоблювальних матеріалів для чаш є пластифікована плівка ПВХ. Вона має кілька переваг

  • Легко зварюється
  • Висока стійкість до ультрафіолетового випромінювання, бактерій, цвілі, мікроорганізмів і хімічних речовин для очищення води.
  • Стабільність розмірів.

Структура цього матеріалу містить полістирольну сітку. Це армуючий шар, який збільшує міцність ПВХ-плівки.

Як правильно підібрати комплект обладнання для басейну?

Вибір обладнання повинен здійснювати досвідчений фахівець. При проектуванні басейну слід враховувати наступні міркування при виборі правильного обладнання

Розмір і форма резервуара для води

об’єм доступної води

Фінансові можливості та вподобання потенційного власника.

Розташування і призначення водної станції.

При виборі насоса також слід враховувати тип системи фільтрації та відстань, на яку транспортується вода. У випадку теплообмінників передбачається, що максимальна потужність досягається лише на початку циклу нагріву холодної води.

Встановлення обладнання

Встановіть агрегат відповідно до проекту. Спочатку зберіть і перевірте всі з’єднання, включаючи гвинти і клеї, на герметичність.

Після монтажу наповніть басейн водою і запустіть систему фільтрації води спочатку в режимі “промивання”, а потім в режимі “фільтрації”. Після цього перевірте, чи немає витоків води. Установку краще довірити професіоналу. Однак власник може самостійно встановити обладнання для каркасного басейну.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *